تبلیغات
www.pars72.mihanblog.com - پیش نمایش r.u.s.e
 پیش نمایش r.u.s.e ... بازیهای کامپیوتری ,

Ruse - Logo

شركت Ubisoft پس از عرضه عنوان استراتژی EndWar روی كنسول ها و فروش خوب آن (1270000 نسخه در کنسول ها) تصمیم گرفت عنوانی دیگر در زمینه استراتژی عرضه كند كه همانند آن بازی نو آوری های زیادی به این سبك منتقل كند. بازی R.U.S.E توسط كمپانی Eugen Systems در دست ساخت است كه برای اولین بار در E3 2009 به نمایش در آمد. این بازی همانند نام خود بر مبنای سیاست های شما در زمینه حیله و حقه در جنگ است كه برای اولین بار در سبك استراتژی معرفی شده است. داستان R.U.S.E در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و همانند بازیCompany of Heroes شما هدایت یك جوخه آمریكایی را در مناطقی مانند ایتالیا، فرانسه و آفریقا دنبال می كنید. Eugen Systems سعی كرده در كنار یك گیم پلی قوی، داستانی زیبا هم در بازی بگنجاند كه مخاطب را ترغیب به ادامه بازی كند. داستان مربوط به سرگرد جو شرایدن است.
 
شما در این بازی نقش او را بر عهده می گیرید و همراه با جوخه خود با نازی ها مبارزه می كنید. سرگرد جو شرایدن كه خود فرمانده جوخه است، برای سیاست های جنگی خود از ژنرالی با تجربه به نام اریك فن ریشتر كمك می گیرد. یكی از نكاتی كه باعث شده جو شرایدن در طول جنگ معروف شود و به قولی شكست ناپذیر باشد، استفاده زیاد از هوش خود است. او همانند یك سیاستمدار خبره، انواع و اقسام بلوف ها و حیله های جنگی را می داند و با كمك مشاور خود یعنی ژنرال فن ریشتر توانسته به خوبی در مقابل دشمن بایستد. با ورود به نسل جدید بازی های استراتژی تغییرات شگرفی در زمینه گرافیك داشتند. بازی R.U.S.E هم از این قاعده مستثنی نیست و گرافیك خیره كننده ای دارد. با توجه به این كه بازی در لوكیشن های متفاوتی اتفاق می افتد، ما با تنوع محیط مواجه هستیم كه به خوبی به تصویر كشیده شده است. محیط های كویری آفریقا با آن آفتاب سوزان، گرمی جنگ را به خوبی منتقل می كنند.
 
مناطق سبز همانند لهستان و فرانسه به زیبایی اروپای بحران زده جنگ جهانی دوم را به تصویر كشیده اند. رنگ بندی بازی در تمام محیط ها مخصوصا محیط های سبك و جنگلی خوب كار شده اند. جزئیات محیط و سربازها خوب و در كنار فریم عالی بازی بسیار پویا هستند. انفجارها در R.U.S.E یكی از بهترین ها در سبك استراتژی است و دود حاصل از آن ها واقعا دیدنی است. در كل R.U.S.E توانسته همانند عنوان هم سبك خود یعنی COH یك بازی خوب در زمینه گرافیك باشد كه با توجه به زمان باقی مانده برای سازندگان، پیش بینی می شود از این هم بهتر شود. قطعا جو سازی و حس حقیقی جنگ جهانی مستلزم یك صداگذاری خوب برای درك بهتر محیط است. بازی R.U.S.E در زمینه صداگذاری با توجه به تریلرهای نمایش داده شده یكی از بهترین هاست. صدای انفجار و تیراندازی بسیار طبیعی شده و ES سعی كرده بیشتر از مدل واقعی اسلحه ها برای صداگذاری استفاده كند.
 
موسیقی بازی هم حماسی و مناسب با زمان قدیم طراحی شده و بیشتر در صحنه های نبرد، صدای آن به گوش می رسد. اگر انسانی با سیاست باشید و به خوبی از بلوف ها و حقه های جنگی استفاده كنید، بدون شك R.U.S.E عنوانی برای تاخت و تاز شما خواهد بود. بازی همانند تمام استراتژی های دیگر محدود به ساخت پایگاه و تولید Unit است كه هر كدام كلاس مختلفی دارند. شما می توانید پزشك، بمب گذار و یا مهندس تولید كنید و جوخه خود را با این افراد پیش ببرید. شما باید تا می توانید مناطق بی طرف را به دست آورید و با ایجاد پایگاه، خود را نیرومند كنید. پس از آن می توانید به پایگاه های دشمن حمله كنید و علاوه بر شكست آن ها، از منطقه و زمین آن ها برای گسترش میدان نبرد خود استفاده كنید. دوربین بازی همانند عنوان های دیگر است، با این تفاوت كه وقتی بازی را Zoom Out می كنید، نما به شكل یك میز در می آید كه شما به عنوان یك سیاست مدار پشت آن نشسته اید و كل نقشه رو به روی شما است.
 
حال باید تصمیمات خود را اتخاذ کنید و با توجه به دید وسیع شما نسبت به محیط، حیله خود را سوار كنید. ممكن است شما نیروی كافی برای مقابله یا حمله به دشمن را نداشته باشید، ولی همیشه سیاست درست بالاتر از زور بوده است. اگر احساس ضعف در قلمرو خود می كنید باید به فكر حیله باشید تا دشمن نتواند شما را شكست دهد. مثلا شما در یك منطقه دو ساختمان دارید كه همین دو ساختمان تنها توسط یك تانك و تعدادی كمی سرباز محافظت می شوند. حال اگر دشمن با همین دید به شما حمله كند، مسلما شما بازنده میدان خواهید بود. ولی اگر قبل از این كار مسیر حمله دشمن را به دست بیاورید و با تانك های مصنوعی كه با چوب درست می شوند آنجا را بپوشانید، نیروهای دشمن پس از مشاهده تانك های زیاد شما (تقلبی ها) پا به فرار می گذارند. یا مثلا اگر ساختمان و پایگاه های الكی و مصنوعی در مقر خود بسازید، دشمن با نگاهی به این پایگاه عظیم حمله خود را كنسل می كند. از آنجایی كه باید همیشه بر حمله های دشمن آگاهی داشته باشید، می توانید جاسوس های مخفی به مقرهای دشمن بفرستید.
 
آن ها ممكن است لو بروند و كشته شوند، ولی اگر بتوانند به خوبی ماموریت خود را انجام دهند، می توانند اطلاعات خوبی از پایگاه ها و یا برنامه حملات دشمن به شما بدهند. اگر قصد حمله به مقر دشمن را دارید بهتر است به طور مخفی این كار را انجام دهید. ارتباط های رادیویی و بی سیم می تواند جای شما را لو دهند،  ولی اگر تمام رادیوها را خاموش كنید، مانند یك سایه وارد مقر دشمن می شوید و با یك حمله غافل گیر كننده همه را از پای در می آورید. در كل گیم پلی بازی بسیار لذت بخش است و اگر سیاست قوی داشته باشید به راحتی می توانید سلطان جنگ شوید. بازی R.U.S.E عنوانی بلند پروازانه از ES و Ubisoft است كه با توجه به كارنامه موفق Ubisoft در زمینه استراتژی (EndWar) می توان بازی خوبی را چه برای PC و چه كنسول ها انتظار داشت.


نوشته شده توسط سید محمد حسینی در جمعه 28 اسفند 1388 و ساعت 08:45 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ کباب ها
+ دسرها
+ پیش نمایش بازی bioshock2
+ معرفی بازی Heavy rain
+ دسرها
+ Panasonic DMC - FX150
+ معرفی گوشی kc560 ال جی
+ نوشیدنی ها
+ دسرها
+ پیش نمایش r.u.s.e
+ نوشیدنی ها
+ نوشیدنی ها
+ دسرها
+ SONY XR100
+ معرفی گوشی gd900 ال جی

صفحات :
پشتیبانی و قالب ساز

كد ماوس