تبلیغات
www.pars72.mihanblog.com - پیش نمایش بازی Dead to Rights: Retribution
 پیش نمایش بازی Dead to Rights: Retribution ... بازیهای کامپیوتری ,
سری بازی های Dead To Rights جزو عناوین محبوب شركت Namco محسوب می شوند. نسخه اول این بازی یك عنوان هیجانی و تاریك به سبكMax Payne بود، كه با واكنش خوب مخاطبان رو به رو شد. پس از آن Namco تصمیم گرفت تا دنباله ای برای این بازی عرضه كند، كه متاسفانه این دنباله عنوانی ضعیف و بی كیفیت نسبت به نسخه قبل بود. پس از مدتی نسخه PSP این بازی هم عرضه شد، ولی باز هم نتوانست موفقیت نسخه اول را تکرار كند. پس از ورود به این نسل، Namco اعلام كرد كه قرار است یك دنباله موفق برای DTR عرضه كند كه این بار تیم سازنده را از استودیوی آمریكایی خود به شركت Volatile Games تغییر داد. كمپانی Volatile با توجه به این نكته كه این عنوان با شماره یك خود محبوب شده، سعی كرده است كه بیشتر نكات مثبت نسخه اول را به این شماره یعنی Retribution منتقل كند. شخصیت اصلی بازی جك اسلیت (Jack Slate) است.
 
او پس از پیوستن به ارتش، به جنگ های برون مرزی فرستاده می شود و با توجه به سن كم خود افتخارات زیادی را برای كشورش كسب می كند. پس از بازگشت از جنگ، جك به شهر Grant City می رود. این شهر كه در آمریكا واقع شده، حال به یكی از خطرناك ترین مناطق دنیا تبدیل شده است. گناه و فساد در این شهر موج می زند و تلفات كشتار در این شهر همانند یك جنگ، زیاد است. دزدی از بانك، فروشگاه ها و تجاوز همه در این شهر به امری ساده تبدیل شده اند. پلیس دیگر قدرت خاصی برای اجرای عدالت ندارد و كم كم آن ها هم جزئی از خلافكارها می شوند و با رشوه گیری، فساد را در شهر افزایش می دهند. اما دلیل این نابودی چیست؟ جك شخصیت اصلی بازی، با پی بردن به راز پشت پرده متوجه می شود، اركان رسمی و بلند مرتبه كشور عمدا شورش را به این شهر آورده اند و ماجرا پیچیده تر از یك آشوب است. جك در جستجوی مدارك و دلایل این آشوب وارد دنیای تاریك Grant City می شود. جایی كه مرگ نزدیك ترین دوست او است. DTR از لحاظ گرافیكی بازی خوبی است.
 
كیفیت بافت ها، سایه زنی و طراحی هنری خوب، باعث شده است محیط بحران زده Grant City را به خوبی درك كنید. این بازی با استفاده از موتور شركت Blitz Tech یعنی Blitz Games Engine استفاده می كند كه تا به حال نشان داده است كه توانایی خوبی دارد. بازی سعی کرده به سبك گرافیكی نسخه اول باز گردد و به همین دلیل بیشتر جو گرافیكی بازی Noirگونه و تاریك است. استفاده از رنگ های قرمز و سیاه حس فساد و خفقان آور شهر را به خوبی انتقال می كند و سعی شده محیط بازی شلوغ و پر جزئیات جلوه كند. هر چند ضعف های شدیدی در انیمیشن شخصیت ها دیده می شود، ولی بازی از لحاظ بصری در سطح قابل قبولی قرار دارد. فیزیك بازی هم سعی شده مناسب طراحی شود و اكثر وسایل محیط در بازی تخریب پذیر هستند. اطلاعات زیادی از بخش موسیقی و صداگذاری بازی در دست نیست، ولی با تریلرهای عرضه شده می توان انتظار یك موسیقی قابل قبول از بازی را داشت.
 
استفاده از تم های تند و گاه تكنو، در كنار موسیقی های حماسی كه سعی بر نشان دادن جو غم زده شهر دارند، خیلی خوب از کار درآمده است. صداگذاری بازی هم بخش قوی ای از DTR است. صداگذاران بازی زیاد معروف نیستند، ولی به نظر كار خود را خوب انجام داده اند. صدای تخریب و انفجار و همچنین اسلحه های بازی بسیار خوب طراحی شده اند. گاه سكوت مطلق در محیط حس ترسناك حاکم بر سطح شهر را بیان می كند. DTR در نسخه جدید خود قصد دارد، فرمول موفق قبلی شماره یك را تكرار كند. هنوز هم بازی متكی بر نبردهای تركیبی اسلحه و تن به تن است. وقتی اسلحه در دست دارید، همانند Gears of War باید به دنبال سنگر برای پناه بگردید. سنگر گیری در بازی امری حیاتی دارد و باید تا می توانید از وسایل موجود در محیط برای زنده ماندن استفاده كنید. اسلحه های بازی با توجه به اینکه وقایع آن در چند سال آینده اتفاق می افتند، تخیلی و پیشرفته هستند.
 
هنوز هم بخش صحنه آهسته بازی همانند Max Payne وجود دارد كه این بار سعی شده حرفه ای تر و عمیق تر از نسخه های قبلی دربیاید. هر چند پرش های شخصیت اصلی مثل Max Payne دیگر در بازی نیست، ولی بخش صحنه آهسته بازی به قول سازندگان به قدری خوب طراحی شده كه كمبود آن را می پوشاند. سازندگان به دلیل وجود سنگر گیری در بازی، شیرجه با اسلحه را حذف كردند. قسمت دیگر مبارزات، بخش نبردهای تن به تن است. Volatile سعی كرده با كم گذاشتن مهمات در محیط نوعی تعادل بین مبارزات با اسلحه و نبردهای تن به تن ایجاد كند. این قسمت طبق گفته سازندگان یكی از بهترین نبردهای تن به تن تاریخ را دارد. به وضوح معلوم است كه مبارزات این قسمت از Batman: Arkham Asylum تقلید كرده است. نبردهای تركیبی مشت و لگد بسیار خوب طراحی شده اند. شما در یك لحظه می توانید مانند بتمن چند نفر را در مبارزه نابود كنید. اگر به خاطر داشته باشید، در شماره های قبلی DTR همیشه یك سگ همراه شما بود.
 
Shadow سگ وفادار سری بازی های DTR این بار بازگشتی موفق تر نسبت به گذشته دارد. در شماره های قبلی شما می توانید كنترل Shadow را هر موقع كه خواستید در دست بگیرید. این قسمت همیشه فقط برای حل معماها و باز كردن راه شما استفاده می شد؛ ولی این بار Volatile با حذف كردن این بخش كه شما هر لحظه كه خواستید كنترل Shadow را در دست بگیرید، بعضی از این مراحل را جدا برای این سگ طراحی كرده است. بر خلاف شماره های قبل این بار شما می توانید با Shadow به شكار دشمنان بپردازید. Shadow یك سگ شكاری قوی است كه علاوه بر سرعت و جهش بالا، چنگال های تیز او همانند اسلحه های جك عمل می كنند. در كل بخش قابل بازی با Shadow به نظر جذاب می رسد و كنترل او هم راحت است. مراحلی كه با این سگ خواهید بود، قطعا امری مناسب برای تنوع در مراحل بازی است. Dead To Rights: Retribution به نظر عنوانی درخور نسخه اول بازی است كه اگر سازندگان به گفته های خود عمل كنند و همچنین ایرادهای حال حاضر بازی را بگیرند، می توانیم منتظر یك عنوان خوب در سبك TPS باشیم.


نوشته شده توسط سید محمد حسینی در دوشنبه 24 اسفند 1388 و ساعت 08:35 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ کباب ها
+ دسرها
+ پیش نمایش بازی bioshock2
+ معرفی بازی Heavy rain
+ دسرها
+ Panasonic DMC - FX150
+ معرفی گوشی kc560 ال جی
+ نوشیدنی ها
+ دسرها
+ پیش نمایش r.u.s.e
+ نوشیدنی ها
+ نوشیدنی ها
+ دسرها
+ SONY XR100
+ معرفی گوشی gd900 ال جی

صفحات :
پشتیبانی و قالب ساز

كد ماوس